~~ Urban Rivals Türk ~~

Tüm içerik herkese (misafirler dahil) açıktır. Bununla birlikte üye olmanız bizleri çok mutlu edecektir.

Heee yoook banane olmaycam ben diyorsanız tabiki buyrun; "Do not display again" tuşuyla devam edebilirsiniz =)

İyi eğlenceler !

Ability ve Bonusların Açıklamaları

Aşağa gitmek

Ability ve Bonusların Açıklamaları

Mesaj  Admin Bir Çarş. Mayıs 05, 2010 1:36 pm


Arkadaşlar burada aradığınız şeyi tam olarak bulabilmek için bütün konuyu okumanıza gerek yok.. Ctrl + F (Ctrl tuşuna basılı tutarak F'ye bastığınız zaman) tuş kombinasyonuyla ekranınıza gelen ufak kutuya aradığınız şeyi yazınca tık diye bulabilirsiniz..

Urban Rivals'ta çoğu karakterin özel yetenekleri var. Malum stratejilerinizi buna göre yönlendirmeniz gerekiyor.. Dolayısıyla bu yeteneklerin ne işe yaradığını bilmek de önem kazanıyor.. Bu başlığı size bu yardımda bulunmak için hazırlıyorum;

  • Ability yi aktif hale getirme.. Bunun için özel bir şey yapmanıza gerek yok ancak bazı ability çeşitlerinin özel şartlarda çalıştığını belirtmek isterim.. Mesela "Courage" yeteneğinin kullanılmasını istiyorsanız o kartın ilk oynanması gerekir veya "Poison" yeteneğinin işlemesi için poisonlu kartın roundunu kazanması gerekir gibi..


  • Leaders konusu.. Leader denilen kartlar çok özel şeyler.. Bunların ability leri de doğal olarak çok istisnai özelliklerde oluyor ancak bir durum var; maç takımınızda birden çok Leader kart olursa bunlar birbirlerinin abilitylerini fizliyor.. Aynı karttan iki tane olsa bile bu böyle arkadaşlar.


Yetenek ve Bonus Listesi;

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
+X Listesi;
- +X çok takoz bir özellik.. Özel bi bilgiye sahip olmanız falan gerek yok ne yazıosa o xD
+X Life; bu özelliğe sahip olan kart eğer roundu kazanırsa, kendi oyuncusunun canına X kadar can ekler.

+X Life Per Damage; bu özelliğe sahip olan kartın roundu kazanması durumunda kendi oyuncusunun canına, rakibe vurduğu damage kadar X life ekler.. Mesela bu karttan sizde var diyelim.. Kartınız roundu kazandı ve rakibinizin 4 canını yedi.. Bu durumda sizin canınıza 4 x X kadar can ekler. (Ortadaki küçük x çarpma işareti, diğer büyük olan abilitydeki rakamı temsil ediyor)

+X Life Per Round; bu karta sahip olan oyuncunun canı, birinci rounddan sonraki her round X kadar artar.

+X Pillz; bu özelliğe sahip olan kart eğer roundu kazanırsa, sahibine X kadar pill ekler.

+X Pillz Per Round; birinci rounddan sonraki her round için karakterin takımı X kadar pill kazanır.

-X Life Opp. Min Y; bu özelliğe sahip olan kartın roundunu kazanması durumunda, rakibin canına X kadar veya Y'ye indirecek kadar hasar verir. Eğer rakibin canı zaten Y kadar veya Y den daha düşük ise bu özellik çalışmaz.

-X Opp. Attack, Min Y; rakibinizin atak sayısını X kadar veya Y'ye indirecek kadar düşürür.. Eğer rakibin atağı zaten Y kadar veya Y den daha düşük ise bu özellik çalışmaz.

-X Opp. Damage, Min Y; rakip kartın damage miktarını X kadar veya Y'ye kadar düşüren bir özellik. Rakibinizin damage sayısı Y'ye eşit veya Y'den düşükse bu özellikten hayır beklemeyin.

-X Opp Pillz. Min Y; bu özelliğe sahip kartın roundu kazanması durumunda rakibin pill sayısını X kadar veya Y'ye kadar düşürür. Rakip zaten Y tane veya Y'den az sayıda pill e sahipse bu özellik çalışmaz.

-X Opp Power, Min Y; bu özelliğe sahip olan kart, rounda çıktığı rakip kartın power seviyesini X kadar veya Y'ye kadar düşürür. Rakip kartın power miktarı zaten Y kadar veya Y'den az ise, bu şey çalışmaz.

-X Opp. Pillz, Per Round, Min Y; eğer böyle bir kartınız varsa, ilk rounddan sonraki her roundda rakibinizin pill sayısını X kadar düşürürsünüz.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Confidence Listesi;
- Confidence, kendine güven, inanç gibi düşünülmesi gereken bir özellik.. Dolayısıyla takımdan bir kartın kendi roundunu kazanmasına dayalı bir şey. Yani o galibiyetle kendine güveni geliyor bu özelliğe sahip kartın..

Confidence : +X Life; eğer bu özelliği taşıyan kartın takımından bir kart kendi roundunu yenmişse, ondan sonra bu kartın gönderilmesi ve bu kartın da kazanması durumunda sahibinin canına X kadar artış yapar.

Confidence : -X Opp. Power, Min Y; bu özelliğe sahip kartla aynı takımda olan başka bir kart kendi roundunu yenmişse; o rounddan sonra gelen roundda rakibin power miktarını X kadar veya Y'ye kadar azaltır. Rakip zaten Y kadar veya Y'den az power a sahipse bu özellik çalışmayacaktır.

Confidence: +X Life Per Dmg.; bu özelliğe sahip kartla aynı takımda yer alan başka bir kart kendi roundunu yenmişse, ondan sonraki roundun da kazanılması durumunda rakibe vurulan her damage için kendi takımının canı X kadar artar.

Confidence: -X Opp. Damage, Min Y; bu özelliğe sahip kartla aynı takımda yer alan başka bir kart kendi roundunu yenmişse, ondan sonra gelen roundda bu kartın kaybetmesi durumunda rakibin size vereceği damage X kadar veya Y'ye kadar düşer. Rakibin damage miktarı zaten Y veya Y'den az ise bu dikkate alınmaz.

Confidence: -X Opp. Life, Min Y; bu özelliğe sahip kartla aynı takımda yer alan başka bir kart kendi roundunu yenmişse ve o rounddan sonra gelen roundda da bu kart kazanmışsa rakibin canını X kadar veya Y'ye kadar düşürür. Rakip zaten Y veya Y'den az cana sahipse bu özellik işlemez.

Confidence: Attack +X; bu özelliğe sahip kartla aynı takımda yer alan başka bir kart kendi roundunu yenmişse ondan sonraki roundda bu kartın gönderilmesi halinde atak sayısı X kadar artar.

Confidence: Power +X; bu özelliğe sahip kartla aynı takımda yer alan başka bir kart kendi roundunu yenmişse ondan sonraki roundda bu kartın gönderilmesi halinde power miktarı X kadar artar.

Confidence: Stop Ability; bu özelliğe sahip kartla aynı takımda yer alan başka bir kart kendi roundunu yenmişse ondan sonraki roundda bu kartın gönderilmesi halinde varsa rakibin ability si iptal olur.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Courage Listesi;
- Courage; cesaret, yüreklilik tarzında bir özellik.. Bunun Urban Rivals'a uygulanması da zor bir şey değil.. Bu özellik sadece sahip olan kartın önden sürülmesi halinde çalışıyor.. Hani cesurdur önden gider gibi..

Courage: +X Life; bu özelliğe sahip olan kart maçta ilk olarak sürülmesi ve roundunu kazanması halinde kendi takımına X kadar can verir.

Courage: +X Life Per Dmg; bu özelliğe sahip olan kart maçta ilk olarak sürülmesi ve roundunu kazanması halinde rakibe verdiği damage miktarı kadar X can, kendi takımına eklenir. ( Mesela ilk roundda kazandı, 3 vurdu rakibe 3 x X kendi takımına can olarak eklenir. )

Courage: -X Opp. Dmg, min Y; bu özelliğe sahip olan kart maçta ilk olarak sürülmesi halinde ilk rounddaki rakibin damage miktarını X kadar veya Y'ye kadar azaltır. Rakip zaten Y kadar veya Y'den az damage e sahipse bu çalışmaz.

Courage: Atk +X; bu özelliğe sahip olan kart maçta ilk olarak sürülmesi halinde atağı X kadar artar.

Courage: Dmg +X; bu özelliğe sahip olan kart maçta ilk olarak sürülmesi halinde damage i X kadar artar.

Courage: Power +X; bu özelliğe sahip olan kart maçta ilk olarak sürülmesi halinde poweri X kadar artar.

Courage: Stop Ability; bu özelliğe sahip olan kart maçta ilk olarak sürülmesi halinde rakibin ability sini durdurur.

Courage: Stop Bonus; bu özelliğe sahip olan kart maçta ilk olarak sürülmesi halinde rakibin bonusunu durdurur.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Protection Listesi;
- Protection; koruma oluyor.. Ability veya bonusunuzu rakip etmenlerden korumaya yarar.

Protection: Bonus; bu özelliğe sahip kartın bonus satırı koruma altındadır. Özellik aktif olduğu müddetçe bonusunu kaybetmez.

Protection: Ability; eğer bu bonus varsa kartınızda, karakterinizin ability satırı bloklara karşı bağışıklık kazanır =)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Revenge Listesi;
- Revenge; intikam anlamına geliyor.. İntikam özelliği nasıl olur ? Önce bir kartınız yenilir sonra siz intikam alırsınız dimi ?..

Revenge: -X Opp. Life, Min Y; bu özelliğe sahip olan kartın takımından başka bir kart kendi roundunu kaybettiği zaman aktif olur ve o kaybedilen rounddan sonra (herhangi bir round hemen ardındaki değil) bu kart sürüldüğünde kendi roundunu kazanırsa rakibin canını X kadar azaltır (Damage ile vurduğu hariç). Eğer rakibin canı Y veya Y'den düşük ise etki etmeyecektir.

Revenge: -X Opp. Power, Min Y; bu özelliğe sahip olan kartın takımından başka bir kart kendi roundunu kaybederse bir sonraki roundda rakibin gönderdiği kartın power değeri X kadar düşer. Eğer rakibin power değeri Y veya Y'den az ise, bu özellik çalışmaz.

Revenge: Damage +X; bu özelliğe sahip olan kartın takımından başka bir kart kendi roundunu kaybederse bir sonraki roundda bu kartın sürülmesi durumunda damage değeri X kadar artar.

Revenge: Power +X; bu özelliğe sahip olan kartın takımından başka bir kart kendi roundunu kaybederse bir sonraki roundda bu kartın sürülmesi durumunda power değeri X kadar artar.

Revenge: Stop Bonus; bu özelliğe sahip olan kartın takımından başka bir kart kendi roundunu kaybederse bir sonraki roundda bu kartın sürülmesi durumunda rakip kartın bonus özelliği kullanılamaz hale gelir.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Stop Listesi;
- Stop; durmak, durdurmak gibi algılanabilir ve dolayısıyla karakterinizin abilitysinin durdurulması durumunda çalışır. Bu özellik kartlarda "Stop:" şeklindedir.. Yani "Stop Opp. Dmg." gibi değil.. O ayrı bişey.

Stop: +X Life; bu kart rounda sürüldüğünde rakip tarafından ability si durdurulursa ve bu kart gene de eli kazanırsa takımının canına X kadar ekleme yaptırır.

Stop: +X Life Per Dmg.; bu kart rounda sürüldüğünde rakip tarafından ability si durdurulursa ve bu kart gene de eli kazanırsa takımının canına vurduğu damage x X kadar ekleme yapar. ( Mesela kartınızda bu özellik var, abilitysi engellenmesine rağmen eli kazandı ve 4 vurdu rakibe.. Size 4 x X kadar can ekleyecektir. )

Stop: Atk. +X; bu kartın ability si rakip tarafından durdurulursa atak değeri X kadar artar.

Stop: Damage +X; bu kartın ability si rakip tarafından durdurulursa damage değeri X kadar artar.

Stop: Power +X; bu kartın ability si rakip tarafından durdurulursa damage değeri X kadar artar.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Stop Opp. Listesi;
- Stop Opp; Rakibinizin bişeysini durdurmanız anlamına geliyor.

Stop Opp. Ability; rakibin ability satırı kullanılamaz hale gelir.

Stop Opp. Bonus; rakibin bonus satırı kullanılamaz hale gelir.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Support Listesi;
- Support; destek anlamı taşır.. Oyunda bu destek aynı klandan kartlar arasında bir destek olgusu ile alakalı..

Support: + X Pillz; bu özelliğe sahip olan kartınız eli kazanırsa bir sonraki roundun başında bu elinizde bu kartla aynı klandan olan her kart için size X kadar pill eklenir. ( Mesela bangerstan bir kart sürdünüz bu özellikte, kalan 3 kartınızdan 2 tanesi bangers gene.. İlk sürdüğünüz kart eli kazandı diyelim.. Bu durumda toplam 3 bangers kartıyla maça çıkmışsınız demektir ve bu özellik size 3 x X kadar pillz verecektir. ) Yani toplam klan mevcuduna ilk kart da dahildir.

Support: +X Life; bu özelliğe sahip olan kartınız eli kazanırsa bir sonraki roundun başında bu elinizde bu kartla aynı klandan olan her kart için size X kadar can eklenir. Toplam klan mevcuduna ilk kartınız da dahil olacaktır.

Support: Attack +X; bu özelliğe sahip olan kartınız round için sürüldüğünde atak değeri takımda onunla aynı klandan bulunan her kart için X kadar artacaktır. Klan mevcuduna kendisi de dahildir.

Support: Damage +X; bu özelliğe sahip olan kartınız round için sürüldüğünde damage değeri takımda onunla aynı klandan bulunan her kart için X kadar artacaktır. Klan mevcuduna kendisi de dahildir.

Support: Power +X; bu özelliğe sahip olan kartınız round için sürüldüğünde power değeri takımda onunla aynı klandan bulunan her kart için X kadar artacaktır. Klan mevcuduna kendisi de dahildir.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Team Listesi;
- Team; malum takım demek.. Maça çıkan takıma genel bir etkiden bahsedebiliriz bu özellikte.
Team: +X Attack; takımdaki bütün karakterlere X kadar atak değeri katar.

Team: +X Damage; takımdaki bütün karakterlere X kadar damage değeri katar.

Team: -X Opp. Damage, Min Y; takımınızdaki herhangi bir karakter kendi roundunu kaybettiğinde rakibin damage değerini X kadar azaltır. Eğer rakibin damage değeri zaten Y veya Y'den düşük ise bu özellik çalışmaz.

Team: -X Opp. Power, Min Y; rakip kartın power değeri X kadar düşürülür, eğer rakibin power değeri zaten Y veya Y'den düşük ise bu özellik çalışmaz.

Team: Courage, Power +X; takımdaki bütün karakterlere Courage, Power +X değeri ekler. ( Courage, Power +X i yukarıda anlatmıştım )

Team: XP +X%; maç esnasında takımdaki kartların kazandığı experience miktarı yüzde X kadar artar.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Diğer Özellikler;
- Bunları genelleme yapamadığım için buraya aldım.. Bi açıklama da bulamadım xD

Attack +X; kartınızın atak sayısını X kadar artırır. ( Atak = Power x Pill )

Damage +X; bu özellik, kartınızın damage ini X kadar artırır.

Power +X; karta X kadar power verir.

Cancel Leader; eğer takımınızda birden fazla lider varsa (maça çıkan) bunlar birbirlerinin lider bonuslarını inaktif konuma getirecektir.

Damage = Damage Opp; kartınızın damage değerini rakip kartınkiyle eş değere getirir. Ancak rakip karttaki fury, bonus vs. ekstra damage eklemelerini dikkate almaz. Sek olarak ne yazıyorsa onu alır. Ability nizi engelleyici bir rakip etki söz konusu olursa bu özellik çalışmaz.

Poison X, Min Y; bu özelliğe sahip olan kart eğer kendi roundunu yenerse, ondan sonraki her roundda rakibinizin canına X kadar vurma olanağı verir. Ancak rakibinizin canı zaten Y veya Y'den daha düşük bir değerde ise bu özellik çalışmaz.

Power = Power Opp; kartınızın power değerini rakip kartınkiyle eş düzeye getirir. Ancak rakibin kartının sek durumdaki power değerini baz alır eşitlemede. Yani bonusu, abilitysi falan eklemeler yapıyorsa onları göz önüne almaz.

Strike Back; elinde bu özellikte bir kart olan oyuncu ilk round kart yollama sırasında ikinci olur. Eğer iki tarafta da bu özellikte kart varsa sıra rastgele belirlenir.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
avatar
Admin
Admin

UR Nick : Altesidora
Mesaj Sayısı : 81
Yaş : 30

Kullanıcı profilini gör http://urbanturk.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Ability ve Bonusların Açıklamaları

Mesaj  KartaLTR Bir Ptsi Ara. 20, 2010 4:23 am

teşekkürler
avatar
KartaLTR
Novice
Novice

UR Nick : KaraKartaLTR
Mesaj Sayısı : 7

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz